Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vrh D LeaWil

září/říjen 2018 trochu hektické to měla Adinka (Dryáda). Vrátila se nám zpět do CHS z objektivních příčin, zlatá, hodná, pohodová holčička, krásně socializovaná a nic neřešící krom samoty. Velmi se to ve mně pralo, koketovala jsem s myšlenkou si ji ponechat. Ale tři psíci jsou už opravdu náročná věc, pokud i více cestujete, chodíte do restaurací a pod. To už se na Vás koukají divně, nebo i odmítavě (dva psi problém nikdy nebyli). Z počátku to kopodivu i hůře nesla mamka Lestie. Ale nakonec se všechny tři holčičky dohodly i na společném spaní v posteli :-) 10 dní jsme si vyzkoušeli ve třech psících.

Každopádně jsme hledali nějaké moc fajn pánečky s rozhodnutím, že když se nenajdou ti TOP, tak Áďa zůstane. Čtvrteční výlet za případnou kamarádkou BOCkou byl fajn, panička nadšená, ale páníček nebyl nakloněn tak rychlému pořízení štěněte. Takže jsme pátrali dál. Snad našli. Adinka pofrčí do Ostravy (takže kousek má obě ségry Deditku a Dayleen (Divu)). A doma bude mít kamaráda taky strakáče Bilba (Agas Love in paws). Doufám, že už našla své stálé "doma" a budou všichni šťastní :-) Adinka je naprosto vyjímečná holčička, svoje štěstí si určitě zaslouží.

  

 

 

srpen 2018

Navštívili jsme 5.8. Lukyho v rámci předání průkazu původu. S mamkou se pěkně vyřádili.

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Navsteva_Luky_Deus_Maior_LeaWil_5.8.2018/

 

Deušku jsme viděli spolu s Cipískem (Colens Caeles) 13.8. v Semilech, kde jsme zpunktovali takový rodinný rychlosraz - Cíněnka a syn Cipísek, Lestík a dcerka Dea. Bylo to moc prima.

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Semily_Riegrova_stezka%2C_Dea_a_Cipa_13.8.2018/

 

Na výstavě v sobotu 18.8.2018 v Mikulově jsme předali PP Denymu a v neděli jsme si udělali okružní jízdu po severní Moravě přes Deditku a Dayleenku (Diva). Všechny dětičky se mají báječně a rostou do krásy :-)

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Mikulov_a_Deny_18.8.2018/

  

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dayleen_Diva_Decora_LeaWil_19.8.2018/

 

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Deditka_Dedita_Digna_LeaWil_19.8.2018/ 

25.8.2018 proběhl opět rychlosraz v Mladé Boleslavi na psí výstavě. Dirísek neměl granulky, protože docházelo k výměně obalů u Barking heads a eshopy měly výpadek, tak jsme narychlo objednali přes veterinárního distributora, který je měl. A bylo to milé setkání :-)

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dirias_Melas_LeaWil_3_mesice/

 

 

Po týdnu odjel Deny na jih Moravy do okolí Vyškova a zůstal nám ještě týden rošťák Dirísek. Ten už s námi (po předchozím svolení nových majitelek) spal v posteli (jo, tři strakáči se vejdou :-D), koukali jsme spolu na televizi, chodili do města, učili cestovat v přepravce autem... prostě socializace se vším všudy. Žádná rekreace, než šel do nového domova v Čáslavi ;-). Byl vzorný i v práci, kde měl pro sebe s mamkou koupelnu. Oplakali jsme ho asi nejvíc... logicky. ALe má se báječně!

  

víkend 14.-15.7.2018 byl krušný. Odešlo šest dětiček najednou a Lestíkovi to v neděli došlo. Začala hledat zbytek a kníkala celý večer. Diva a Deditka odešly kousek od Ostravy (Dolní Lutyně a Háj ve Slezsku), Dea k Plzni (Zbůch), Dryada k Teplicím, Datík taky do Plzně a Luky (Deus) zůstal v sousedství (Liberec). Doma zůstali jen dva kluci - Deny (Dens) a Dirísek (Dirias). Sice jich je ted méně, o to více práce s nimi je, protože se více věnujeme výchově. Kluci se mnou chodí do práce, jezdí autem a pod. Někdy jsme jak pojízdné cirkusy a lunaparky, když jedou dva dospělí a dva štěněčí strakáči :-)

Kluci jsou ale vzorní. V Tanvaldě mají ohrádku, v Jablonci celou koupelnu pro sebe. Jen jízda autem v přepravce prý nic moc. Trochu nadávají. Ale po dvou dnech je to o ždibec lepší, neřvou už v kuse :-D už jsou i tiché chvilky. Jen si notují s matinkou, takže se tak trochu hecují navzájem.

 

 

12.7.2018 ukončený 7. týden.... o víkendu se na mrňata byl podívat Cipísek "velký brácha" https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Navsteva_Cipiska/ a dvounohé děti se před bandou piraněk zavíraly dobrovolně samy do klece :-D

 

9.7. kontrola vrhu a první očkování. To byli tak unavení, že byli hodní celý den. Jinak jsou to již řádní raraši. Podle kolegů jsou všichni o.k., Deditka má malinkatou pupeční kýlku. V pátek 13.7. je vlastně smutný den. Máme 50. dní... to znamená, že můžou již odcházet do nových domovů. Což také většina páníčků využije a o víkendu si pro caparty přijede. Paničce je smutno a bulí tu nad spícími strakatými mazlíky jako želva už teď.... 

Balíme čemodánky...

 

fotky z uplynulého týdne https://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_6.-12.7.2018/

5.7.2018 máme 6 týdnů, za sebou čipování  a vystavení Europasu, další odčervení, několik vycházek ven, spousty socializačních zážitků od potkanů, přes jiné strakáče až po hromadu cizích lidí a dětí. Jsme šikovní, někdy až moc :-D a taky už začínáme pořádně zlobit, všechno a všechny tahat, trhat, kousat... prostě zdravá a normální strakatá štěňata. Deník má nové páníčky a všichni jsou již závazně zadaní.

Venku se prckům tak líbí, že do přepravky se cpou s obrovskou vervou sami a dobrovolně. Vždyť je to ta "lanovka", co je odveze na ten dvorek k lumpárnám a řádění.

 

Opět doporučuji číhnout na FB, protože se to tam videama jen hemží. Oni už se moc fotit nedají, proto spíše natáčíme :-) a zde není prostor na nahrávání videí.

Na děti se byl podívat táta Flíček a přivezl jim nějaké pamlsky a hračky, které dostanou prťata do odchodového balíčku

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/navsteva_tata_Flicek/

 

Byli se podívat i strakatý Eda, Akira a Reni https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Navsteva_Akira%2C_Reni%2C_Eda/ Takže se nám na dvorku najednou vyskytlo 13 strakáčů!!! Jen ti starší ale zvládli odložení na společné foto :-)

fotky z uplynulého týdne zde https://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_leawil_29.6.-5.7.2018

 

30.6.2018

 

Prckové křoupou granulky už suché. To už je docela výhoda :-)

Prckové byli i poprvé venku, první šok z travičky byl značný, odmítli opustit přepravku, když už vylezli, hned brzy se vraceli zpět a nevadilo jim, že se do malé kočičí nacpali po čtyřech :-D Dostali Exspot.

28.6.2018

je nám 5 týdnů! Noví pánečci se jezdí dívat a štěníky rezervovat. V podstatě se dočkají všichni, jen Dens o ty své dnes po zrušené předrezervaci přišel. Takže hledá náhradníky. Dlouhosrstý plyšák a mazlík. Deny je pohodový klučina a oooobrovský mazel. Prckové mají za sebou další odčervení spolu s mámou, baští dobře a s chutí. Jak rostou a řádí zas můžete sledovat na FB nebo na rajčeti. Na FB jsou i videa ;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_19.-23.6.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_24.-28.6.2018/

 

huňáček a miláček Dens Dulcis

21.6.2018

4 týdny! Baštíme kaši, rozmočené granulky, sem tam si stále rádi dáme  mlíčko a mamka už nás kojí sporadicky. Více se do krmení zapojuje panička. Lestík dnes začala dětem i vyvrhovat jídlo. Již je jasné, kdo je dlouhosrstý a kdo kraťas. Máme to opět půl na půl. Krátkosrstí jsou Deus, Dator, Dirias a Diva a rockeři Dens, Dea, Dedita a Dryada. Prckové jsou moc šikovní, začínají štěněčí bojůvky a okousávání hraček. Mají totiž čím. Vylezly řezáky a špičáky a začínají se prořezávat stoličky (proto už to mamku moc nebaví to kojení a není div, když ji přepadne 8 piraní a zahryznou se všichni do prsíček, chuderka je pěkně "orvaná").  Máme zápisová čísla z ČMKU:

2315 Dator Mitis

2316 Dens Dulcis

2317 Deus Maior

2318 Dirias Melas

2319 Dea Arcana

2320 Dedita Digna

2321 Diva Decora

2322 Dryada Clara

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_14.-18.6.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_19.-23.6.2018/

14.6. 2018

Slavíme 3 týdny. Už pijeme mlíčko z mističek, zkoušíme poprvé i kašičku. Vše od firmy Canina. Ale pořád vede mlíčko od mamky. Vážíme kolem kila a už se nám rýsuje, kdo bude chlupatec. Dlouhosrstí budou určitě Dens, Dryada, Dea a Dedita. Ostatní snad kraťáci (nejspíš s přechodovou srstí, nikdo nemá typicky krátkou "pichlavou", všichni jsou měkcí). To ještě uvidíme. Nejkratší srst má asi Deus. Tak snad nám Dirias, Dator a Diva ještě nezchlupatí :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_leawil_10.-13.6.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_14.-18.6.2018/

 

 

 

 

7.6.2018

vDolky slaví 2 týdny! Oslavili jsme odčervením pastou Baminth (mamku Canivermem),stříháním drápků a focením...

Dětičky mají kolem třičtvrtě kila a začínáme skoro všichni koukat (krom Deníka a Dryadky, ti mají jen škvírky).

všechny fotky z tohoto týdne http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_1.-4.6.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_5.-9.6.2018/

 

31.5.2018

máme za sebou týden. Taková pidi oslava u mléčného baru. 

Lestinka je vzorná máma, odmítá se hnout z porodní bedny, takže krmíme a napájíme v bedně. Prckové přibírají, musíme jim trochu pomáhat přikrmováním, protože jich je mnoho a Lestík je drobná, po porodu hodně zhubla  je stále dost vyčerpaná (i když už je to výrazně lepší). Tak aby to zvládla i dál (produkce mléka bude stoupat do třetího týdne s roustoucími štěníky), lehce jí vypomáháme.

Po týdnu už občas bednu opustí, v rychlosti proběhne byt a zahradu a hledá další nory. Tak ji musíme přesvědčit, že ta její je to nejlepší, co najde, aby miminka nemusela stěhovat :-) No, každopádně pod stůl nebo pod dřevník by se ta její nadílka fakt nevešla.

fotky prvního týdne zde:

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_25.-27.5.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_28.5.-31.5.2018/

   

26.5.2018 jsme doladili jména každému na míru.Snad se budou líbit :-)

1) Dator Mitis (čti Dator Mytys) = lat. klidný dárce, který mamce rozhodně nic nedaroval, jako první a slušný macek nešel ven. Mamka už byla unavená z dlouhých bolestí a stahů, takže se Datík zasekl se v pánvi a Lestik musela na kliniku. Naštěstí stačilo dodat infuzi s energií a vápníkem a podpořit stahy a pak už vyšel s ruční dopomocí ven. Daroval tak ale šanci všem dalším na přirozený porod. Od prvního okamžiku je to takový kliďas, lenoch, salámista. Možná proto neměl moc snahu se cpát ven, roč taky, u mámy v bříšku mu bylo fajn.... volat na něj lze Dato, Daty, Datíku, Tore, Torečku, Míťo, Mity...

Datík má ještě jednu specialitku :-) tečku na kuličkách :-D

 

2) Deus Maior (čti Deus Major) = lat. velký bůh. Největší z celého vrhu. Proto Maior. A bůh? Protože má božskou lysinku :-) .... volat a něj lze Deo, Deoušku, Majo, Jorečku, Jorýsku....

 

3) Dedita Digna (čti Dedyta Dygna) = lat. oddaná hodná. Vyšla ven v klidu, bez pomoci, spolupracující a zlatíčko už od porodu :-) .... volat na ni lze Dedý, Editko, Dygi, Dygo.....

 

4) Dryada Clara (čti Dryjáda Klara) = lat. jasná, slavná, hlasitá víla :-) Holčička s jemným trojúhelníčkem na čenichu, malá vílečka, ale sotva vykoukla na svět, ještě spojená s mamkou pupeční šňůrou, hned se začala hlásit o svá práva. A hlásí se stále. Taková ukecaná ženská no. Ale když už dosáhne na cecíček, tak mlčí :-P... volat na ni lze Drý, Jádo, Áďo, Klaro, Klárko, Kájo....

5) Dens Dulcis (čti Dens Dulcis) = lat. sladký paprsek (nebo zub). Hodný chlapeček, co vylétl hned za sestřičkou, na krku má bílou skvrnu podobnou paprsku nebo kořenu zubu.... volat na něj lze Deníku, Deny, Denisi, Dulí, Cisí. Ciso...

 

6) Dirias Melas (čti Dyryas Melas) = černý netopýr. Nejtmavší bez lysinky. Navíc je to velký cestovatel, pořád někde poletuje a hvízdá, když není spokojen, než se probojuje k cecíku. Ale mňamka ho spolehlivě umlčí ;-) volat na něj lze Dyrý, Dyrísku, Meli, Lasi...

 

7) Diva Decora (čti Dyva Dekora) = nebeská půvabná. Již trochu nečekaná (odhad při druhém sonu byl 5-6 miminek), ale když šel poslední Netopýrek, stále se mamce na jedné staně dulo bříško a mrskalo, bylo jasné, že tam ještě něco je. A ona krásná holčička s nádhernou lysinkou. Tahle holčička asi bude samé překvapení zhůry... volat na ni lze Dyvo, Dyví, Dyvuško, Ivo, Deko, Decí, Koro...

 

8) Dea Arcana (čti Dea Arkana) = lat. uzavřená bohyně. Mamča si dala pauzu a vypadalo to, že s porodem končíme. Ještě jsme ale čekali na placentu po Divě, která nevyšla. Když se objevila další plodová voda... nedalo mi to a udělala raději sono. A ona tam. Ukrytá, poslední a veliká. Maminka vyčerpaná, tlačila ji skoro hodinu a museli jsme jí vytáhnout stejně jako Datíka. Deuška uzavřela dost náročný porod. A na těle má 2 trojúhelníčky - boží oči.... Tenkou linku na čelíčku, která asi časem zmizí a krásný bílý oboječek.... taková neuvěřitelná už od začátku :-).... volat na ni lze Deo, Deuško, Arcí, Arko, Kano.....

 
 
 
 
 
 
 
 
 

24.5.2018 od jedné od rána až do půlčtvrté odpoledne Les zrychleně dýchá, funí, pchoduje, hledá nory, hrabe peřiny... v půlčtvrté odpo. odtéká první plodová voda. Od půlpáté jsou zřetelné stahy, ale štěně neodchází, je vstouplé v pánvi, ale stahy jsou slavé, fenka je vyčerpaná dlouhými bolestmi a velikostí štěněte. Frčíme na kliniku, zkusit pomoc medikací a s myšlenkou na možný císař. Kanylu a infuzi dostala už doma bez efektu. V práci dostala oxytocin a první cvalík kluk (320g) byl s dopomocí vytažen na světlo boží. Dárek jeden problematický. Proto se bude jmenovat Dator - lat.dárce. Následuje ještě větší macek (326g), taky kluk. A pak postupně následovaly další dvojičky - 2 holky (274 a 288g), 2 kluci (298 a 254g)... už to vypadalo na konec přeci jsme viděli 5-6 plodů), ale v bříšku bylo stále cosi hmatné a to cosi se dost mrskalo. Další macanda s krásnou lysinkou 302g. Ale to už je vážně konec.... nebo ne? Udělali jsme sono. S hrůzou zjištujeme, že je tam ještě jedno dítko. Osmé! A borkyně nakonec musela být taky vytažena, maminka už byla plně vyčerpána. Není divu. Holka pořádná 306g. UF! Lestinka je boreeeeeec! Při své drobné postavě zvládla porodit 8 macků přirozenou cestou. Tomu bych nevěřila.... Legrace ale nekončí. Teď je museíme uživit a vychovat :-) takže závěr 4 kluci a 4 holky, vycházeli nastřídačku po dvojicích 2 kluci, 2 holky, 2 kluci, 2 holky. Tak tak, pořádek musí být!

všechny fotky zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/D_LeaWil_porod/

     

16.5.2018 váha 15,70kg, 21.5. již žláza produkuje mlezivo, 23.5. váha 16,40kg a začíná klesat teplota. Průměr Les držela kolem 37,3°C, večer klesla na 36,3°C.... porod čekáme do 24h.

14.5.2018 50. den, druhé očkování na herpes. Bříško už je pořádné, váha 9.5. 14,85kg. Hodn spíme, máme za sebou poslední výlet, relaxační na chalupu. Teď už budeme jen doma a procházky jen krátké, protože už jí dává zabrat všechno. POrodní bedna a ohrádka instalována a testuje se...

 

  

2.5.2018

Konečně jsme našli granulky, které nám matinka jí - Kaniko a máme ho u nosu :-) tak snad jí to zůstane. 25.4.2018 váha 13,45kg, 2.5.2018 14,1kg. Bříško roste každým dnem, Lestinka hodně odpočívá.

21.4.2018 jídlostávka dosahuje maxima. Co nám jeden den chutná (a panička na druhý den zařídí větší balení), tak druhý den padá do totální hnusoby a je to prý nepoživatelné.... trénuje nás matinka řádně. Vymýšlíme, kupujeme, vaříme, rozmazlujeme. Co bychom pro princeznu neudělali, že :-)

   

 

16.4.2018 22. den první sono - gravidita pozitivní!!!! Jsou to ještě malinké měchýřky, takže se snado schovají do plynu v bříšku, ale některé už jsme viděli ;-) min. 4 tam jsou. UVidíme příští týden, kdy budou větší a budou se moci lépe spočítat. Teď už přestává legrace, začíná kupa starostí, které se snad završí i nějakými radostmi. Musíme ted najít mamince nějakou baštu, kterou bude ochotna žrát a kterou by pak mohli baštit i štěníci. Kaniko neprošlo, Calibra starter jen částečně, OptimaNova vůbec. Zatím si nejlépe vede Brit care puppy a Barking heads puppy days, tak uvidíme, když objednáme větší balení. Konzervičky od Falca nám zatím pomáhají udržet maminu "na životě". Nic jiného nechce. Tak asi na čas bude rýže a masíčko, a pak si snad zas dá trochu říct.

 

9.4.2018 Lestík je unavená, stále spí, začíná ráno stávkovat s jídlem (u ní ale nic neobvyklého, i když do tého doby baštila moc hezky, to divné bylo :-D). Od 12.4. už stávkuje i s večeřemi....

23.3.2018 progesteron 4,75ng/ml (14. den.), krytí 24. a 25.3.2018 Gregorem Prosmycký dvůr (Flíčkem)

21.3.2018 progesteron 2ng/ml (12. den)

10.3.2018 začíná Lestie potřetí hárat.... druhá šance na strakatá štěňata, když se loni nezadařilo.

Vybranými ženichy jsou Gregor Prosmycký dvůr, Alby Krásný dvorek a Balda z Akátového hájku

TOPlist