Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vrh B LeaWil

rok 2017

Bellinka na Strakatém splutí na Ohři a na Strakatém setkání v Soběšíně

na Ohři

foto P. Vlasák

 Klubová výstava SČSP Soběšín, Befaria Bella LeaWil V1, CAC (konkurence 8 fen, třída otevřená, rozhodčí Vendula Rybárová)

 

14.2.2015

Rodinné setkání v Hostivaři. Z původní malé procházky s Bellinkou se vyloupla pořádná sešlost. Stačilo jen vznést dotaz na FB, jestli se někdo strakatý nepřidá a hup, dorazilo celkem 10 strakáčů a dva nestrakatí. Dali jsme vědět i Berýskovým páníčkům a velmi mě těší, že též dorazili :-)

Bellinka i Berýsek vzhledem tatíka Atise rozhodne nezapřou. Oba jsou navíc pohodoví, v psím kolektivu nekonfliktní. Moc fajn to bylo, díky za setkání;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Valentynska_strakata_Hostivar_14.2.2015/

     

26.7.2014 sobotní odpoledne strávené ve společnosti Atyho (Barrus Ater) a jeho páníčků v Býšti. Kluk je z něj pořádný, celý tatínek Atis vzhledově i povahově. Po Cíněnce má akorát nechuť k vodě :-)

4.1.2014 Setkání s Bellinkou na strakaté procházce v Hostivaři - nádherná slečna z ní je, šikovná, střelená, štíhlounká - celá maminka:-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_prochazka_Hostivar_5.1.2014/

25.12.2013 - první NAROZENINY!!! :-))

VŠECHNO NEJLEPŠÍ MILÁČCI!

13.9. - 15.9.2013 4. Setkání strakáčů ve Svojanově

a pro naši rodinku i setkání s některými dětmi - Adalkou z vrhu A a z vrhu B s Atym (Barrus Ater) a Bellinkou (Befaria Bella). Aty je nádherný chlapák, překvapil mě, jak je mohutný po tatínkovi. A jemná Bellinka, kvítko čertovo maminku nezapře:-)

30.7.2013 černý den pro naši malou strakatou rodinku LeaWil..... za duhový most náhle odešel Biosek. Jeho dvě srdíčka nám tu dole již radost dělat nebudou. Bios zemřel při střetu s autobusem. Budiž nám útěchou, že to bylo tak rychlé a náhlé, že ten malý čtyřnohý nešťastníček netrpěl. Běhá teď s ostatními čtyřnohými a jinými tvorečky v piškotovém nebi. Přejeme hodně síly páníčkům, je to pro ně teď hodně těžké a my truchlíme s nimi. Chceme jim moc poděkovat, že Bioskův, ač krátký život, byl plný lásky, aktivit a nejlepší péče.

 

Bios Cor LeaWil *25.12.2013 - +30.7.2013

červen 2013

všichni rostou, fotečky máme od Bioska (který i s krásným Vysvědčením  zakončil psí školku) a od Berýska.

Za fotečky moc děkujeme páníčkům!!

Berýsek

 

Biosek

duben 2013

 Navštívili jsme Bellinku v Bystrém u Dobrušky. Mamka se nezapřela, dceru vychovávala i tam:-) Ale strávili jsme příjemné dopoledne a poledne s fajn páníčky a "naším" zlatíčkem. Bellča se pěkně vytáhla, nohatá a štíhlá slečna je to. Všechny fotečky z návštěvy najdete zde: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Bellinka_-_navsteva_14.4.2013_Bystre/  

 Jinak všichni rostou jako z vody: Bellinka váží 6kg, Berýsek 6,3kg, Biosek 6,8 kg a Aty (Barrus) dokonce 9kg:-O

březen 2013

Bellinka je prý vzorná, cestuje bez problémů, zvládla prohlídku zámku spinkající v batůžku, vzorně se chovala v restauraci a bude to i zdatná turistka.

Berýsek jako správný kočkopes po mamince se rád opaluje

Biosek zas se svými páníčky rád chodí na procházky

Všem páníčkům moc děkujeme za zprávy i za fotečky;-)

2.3.2013 si páníčci odvezli i Bellinku do Chebu, takže jsme osiřeli. V bytě zavládlo ticho a nám bylo smutno. Cíněnka byla celý víkend jako bez duše, jne polehávala smutně na gauči, nic ji nezajímalo, občas si posteskla. Snažila jsem se proto vše po štěndách co nejrychleji. Jak zmizela porodní bedna, hračky a výběh, vrátil se starý Cínin pelíšek a pískáčci, začala je aportovat a to už jsme věděli, že zas bude dobře:-)

27.2.2013 nějaké obrázky z Bioskova nového domova:-)

 24.2.2013 odjel i Biosek - do Hradce Králové. Holky tím pádem osiřely... ale jak vidno z videa, celkem si vystačí:-)  http://youtu.be/fLeDdw-R_ag

Dostaly se i poprvé společně ven (až poté, co páníček vyházel na dvorku ve sněhu cestičky, protože i Cíněnka by zapadla až po špičku ocásku - a co teprve malá strakatá...)

23.2.2013 nás opustil Berýsek směr Praha - Kbely. Prý bel velmi statečný, po cestě plakal jen trošičku a v novém domově si hned obsadil křeslo:-)

19.2.2013 jelikož Bellinka začala přelézat ohrádku, musí chodit s paničkou do práce. Jak si to užívá v Tanvaldě, můžete viděta zde:-)

http://youtu.be/TeMywvx5p1U

http://youtu.be/XjIP027r1Po

Ale když přijedeme domů, tak je neskutečně ráda, že může zas řádit s bráškama a mámou;-) a taky společný gaučink je oblíbená záležitost:-D

 

16.2.2013 Tak už chystáme batůžky pro dětičky na cestu, dnes nám odešel do světa (Býšť u Hradce Králové) Barroušek, tak je nám trochu smutno.... prý mu budou říkat Aty (od jeho druhého jména Ater), což nás velmi těší;-) Přejeme mu hodně štěstíčka v novém domově, hodné páníčky a spousty společné legrace!

obsah "batůžku" na cestu

 

                                                                                     malej a velkej.... Berýsek (Berys Virgatus) a Aty (Barrus Ater)                                                        

                  Aty v novém domově:                                                                                                               

 

11.2.2013 kluci mají za sebou první očkování Nobivacem Puppy DP. Biosek si trochu zaplakal, ale jinak byli stateční!

Stále ještě občas přepadnou maminku (když se nechá a ona se nechá, když ji mlíčko začne tlačit) http://youtu.be/X8bs3EHo4bI

Prckové si dokážou hrát sami, i s maminkou  http://youtu.be/XLjLX3kKz30

10.2.2013 O víkendu jsme měli návštěvu páníčků od tatínka Atíska - dětičky se moc líbily:-) pak přišla na návšrtěvu teta Tina, ta teda ve svém věku (13 let) již z drobotiny moc nadšená nebyla, ale strakatým prdečkům se moc líbila.

5.2.2013 nás čekal výlet na kliniku, to bylo dobrodrůžo:-) Kontrola vrhu, čipování + vystavení Europasů, odčervení Drontalem Junior. Přežili jsme všichni, sestřičky taky, ač byly okousané od pantoflí až po nosy. Mimča po návratu domů padla okamžitě za vlast, sotva se dotkla deky v bedně.

a taky máme video - jak terní svou maminku při kojení - pusťte si zvuk;-)   http://youtu.be/a9Lv1gjayB4

30.1.2013 - malý dárek paničce k narozkám - zveřejnění článku na webu Dailypet.cz a tím pádem se stávají mediálními hvězdami i všichni malí Béčkaři:-) http://www.dailypet.cz/plemena/90-proc-si-ne-poridit-cesky-strakaty-pes 

26.-27.1.2013 -  poznali své páníčky Barrus i Bios. Všichni byli fajn a věřím, že se již nemohou dočkat, až si každý to své strakaté "dítě" odveze domů:-) Ale na to je ještě čas, nás toho ještě moc čeká - naučit se pořádně baštit, zlobit, všechno kousat:-), kontrolova vrhu, čipování, další odčervení, očkování... Granulky už pěkně baštíme, dokonce radši tvrdší, než úplně rozmáčené.

 

 

25.1.2013 oslavili B-roučci "měsíční narozeniny" :-)

22.1.2013 - druhé odčervení prcků pastou Banminth (to zas bylo plivání, prskání a křenění se:-)) a matinka dostala Caniverm.

20.1.2013 Jelikož nám prdínci začali nebezpečně koukat přes okraj bedýnky, postavili jsme ohrádku:-) bylo to velké pozdvižení - a test odvahy, přeci jen přechod z deky na jakousi divnou bílou hladkou plochu byl velkým zážitkem - vše se muselo nejdříve očichat, Bellinka a Berýsek se statečně vydali jako první na průzkum celého prostoru, nešťastný Biosek si nebyl jistý, zda na "to" může vůbec šlápnout a Barrusek po očichání usoudil, že je lepší se vrátit k mističce s granulkama. Nakonec se ale odvážili všichni. Ale kdo z toho měl nevětší radost, je vidět zde  http://youtu.be/8DVpgiXM4n0 - ano, je to Berýsek:-)

V sobotu 19.1.2013 jsme měli návštěvní den a své páníčky poznali Befaria Bella a Berys Virgatus - sympatie byly všestranné (my, páníčci i štěňátka). Barrusek a Biosek se na ty své těší příští týden:-)

17.1.2013 rostou nám zuby, mlíčko na misce sice zkoušíme blízat, ale daleko větší úspěch mají namáčené granulky:-) rošťáci pěkně řádí, mamča si s nimi hraje, začíná legrace:-)


12.1.2013 všichni uličníci dnes mají přes kilo (Barrusek má 130g náskok)

Začínají to být pěkní aktivisti, štěkají, vrčí, "koušou", chtějí přeprat mámu:-)

videa: http://youtu.be/TRRftUUuL8E

http://youtu.be/FOKWQb6Eibg

8.-9.1.2013 jsou dny plné zvratů:-) Štěníci otevřeli oči, začínají pěkně šmajdat po porodní bedně, nožičky sice vratké, ale trénují o sto šest, a začínají se kočkovat. Máme za sebou první odčervení a Barrusek pokořil kilo.

Mimča dostala Banminth pastu na odčervení, Cíňa Banminth Plus.

A také už nám dorazila zápisová čísla:-)

Barrus Ater 1492
Berys Virgatus 1493
Bios Cor 1494
Befaria Bella 1495

2.-6.1.2013 Mimča krásně přibírají, 2.1. všichni pokořili hranici půl kila. Barrusek dělá čest svému jménu (slon) a momentálně je od všech ostatních o 100g napřed. K 6.lednu váží Barrus Ater 830g, Berys Virgatus 712g, Bios Cor 718g a slečna Befaria Bella 722g. Ti tři menší se každý den přetahují o prvenství, jednou vede ten, druhý den onen, ale na Barrýska nemají:-). Čekáme každým dnem otevření očiček. Neděli jsme završili prvním stříháním drápků. Mrňatům se to moc nelíbilo, ale o to víc se to nelíbilo matince, když mimča hulákala - hned šla vše kontrolovat a dohlížet na to, abych je všechny hezky neporušené a celé vrátila do pelíšku:-)

  

26.12.2012 - 1.1.2013 - poněkud hektické období, takže nestíháme aktualizace, ale napravujeme:-) Měli jsme trochu problém s průjmikem u mamči a bolavými bříšky u prcků. Takže se musela nasadit antibiotika, na dva dny dostala maminka infuze, aby se propláchla a mimča byla přikrmována uměle. Všechno jsme zvládli, miminka přibírají, sací reflex neztratili. Teď dostávají preventivně Probican pastu, pěkně nám lezou po celé podrodnici, zkoušejí štěkat a pomalu se nám vybarvují tečky:-)

Druhý den po porodu si mamča usmyslela, že má opět málo dětí (úplně stejně jako minule)a sháněla pískáčky .... byla tak nešťastná, že jsme jí jednoho umyli, aby si ho mohla vzít ke svým dětem skutečným (pak zkusila ještě jednoho, byl docela problém je zas nepozorovaně odstranit:-) - nějaké fotečky s pískáčky nalezene na rajčeti - odkaz níže).

Největší strach jsme měli ze Silvestra... Cíněnka má panickou hrůzu z dělobuchů. Takže za včasu dostávala Zylkene a pouze při petardách blízko  nás se šla schovat paničce pod stůl, kde chvílku spala a pak na zabrečení prcků mastila zpět do bedny. Nejhorší byla samozřejmě půlnoc. To už plačila více, vyvenčila se naposledy ve čtyři odpoledne a pak nebylo možné ji dostat na dvorek - až ke druhé hodině ranní, když většina cvoků dostřílela. Miminka mají naštěstí ještě uzavřené zvukovody, takže to nijak neřešila... mamča strávila hodinu na toaletě, kde to vše bylo nejuvíce tlumené, bez oken - místo si našla sama už loni, tak jsme ji nechali si vybrat, akm se chce schovat, aby byla co nejvíce v klidu.

Na Nový rok máme i malinkatý rekordek - Barrusek pokořil půlkilovou hranici! Ostatní ho záhy doženou.

nezapomínejte sledovat všechny fotečky na http://cinenkass.rajce.idnes.cz/ ;-)

25.12.2012 se v pozdních večerních hodinách narodil hodobožový vrh B

čítá 3 klučíky a jednu slečinku. Všichni včetně maminky jsou v pořádku. Mamince začaly prodoní bolesti kolem půl sedmé večer.

 První prcek se narodil ve 21:51, kluk, poloha přední, váha 250g a budeme mu říkat Barrus Ater LeaWil (Barýsek či Atík) - což v překladu z latiny znamená Slon (barrus) Tmavý (ater) - Barýsek je totiž největší z vrhu a dal mamince pěkně zabrat. Tmavý proto, že má nejmenší podíl bílé ze všech sourozenců, na hlavičce má pidi tečko-čárku.

 Druhý se narodil 22:01 též kluk, poloha přední, váha 220g a jmenuje se Berys Virgatus LeaWil (Berýsek či Virgo). Sladký (berys) a Pruhovaný (virgatus). Berýsek má jednoznačné poznávací znamení - je samá čárka:-) - na nose, na čelíčku, na ocásku na tělíčku - je to prostě sladouš;-)

  Do třetice všeho dobrého opět kluk narozen 22:16, poloha zadní, váha 246g. Jmenovat se bude Bios Cor LeaWil (Biosek či Korýsek). Tady opravdu nebylo co dlouho řešit - Život (bios) a Srdce (cor) jsou při pohledu na jeho hrudníček zcela jasné:-) krásná skvrna ve tvaru dokonalého obráceného srdíčka - znak života.

 Jako správná slečna na sebe nechala čekat až do 22:57, poloha zadní, prdínek 200g. Befaria Bella LeaWil (Befa, Farinka či Bella). Andská růže (befaria) a Něžná, Líbezná (bella). Protože prostě růže mezi trním (=brášky) a je prostě nádherná - uvažovali jsme, že zůstane doma, ale po zvážení všech pro a proti  jsme dospěli k názoru, že na dva hafany při našem hektickém životě prostě ještě nejsme připraveni tak, abychom jim mohli věnovat to, co potřebují. Nechceme šidit Cíněnku na úkor její dcerušky a opačně, ikdyž je to opravdu nádherná holčička, jakou jsem si dávno vysnila, že někdy k mamince budeme mít.

 

 

18.12.2012 (55. den) Cíňa už se mnou nejela do práce - prý se radši bude válet na gauči:-) Už také testuje porodnici, přeci jen je tam na bříško více místa.

máme ještě jedno video vlnícího se bříška http://youtu.be/TBX5hi342z4

Cín ale toho zvládá stále hodně - asistuje paničce u cukroví, nechá se naaranžovat a vyfotit v santovské čepici... mrkněte na "osobní stránky" Cíněnky:-)

13.12.2012 Dalším sonem jsme tento týden Cíněnku netrápili. V práci an to ani nebyl čas a navíc jsme měli trochu starosti s tím, aby nám vůbec dorazily granulky pro mamču a mimina. Kdo sleduje FB, měl možnost celou anabázi sledovat v přímém přenosu.... Prostě hrůza, ale dnes konečně máme baštu doma a z týdeního krmení HA-Allergenu přecházíme zpět na Wolfsblut Grey Peak Puppy. Máme i první video malých "fotbalistů" - jak kopou v maminčině bříšku.

http://youtu.be/1MH_hrJNTiM

Trochu nám také během týdne připadlo sněhu. Cín se pohybuje obezřetně po cestičkách a venčit se chodí po rododendron (tam není tolik sněhu pod keřem) a na vyházené místečko u kůlny (aby se nemusela brodit a na cestičce je jí blbé se venčit).

Dnes jsme také dali druhou vakcínu proti Herpesviroze (50. den březosti) a začínáme měřit teplotu. Jojo, už to máme za pár:-)

5.12.2012 - další kontrolní sono, tentokrát i s videem:-)

Mimísci se krásně mrskají a jsou vidět srdíčka.

http://youtu.be/itX7N4sNJSQ

http://youtu.be/O4kARzYbWcU

http://youtu.be/Uaip8q2JjsM

 

1. - 2.12.2012 - víkend věnován přeorganizování bytu pro budoucí miminka. Nastěhována vylepšená porodní bedna. Nejvíce si to užívala Cíněnka s babčou Tinou. Páníci makali, až se z nich kouřilo, a milé pesové si zabraly gauč... vědí moc dobře, jak se má trávit víkend:-)

 

předek je trojdílně rozkádací

 

Cíněnka práci zkontrolovala a uznala, že se jí bedýnka zamlouvá             Finální podoba i se "střechou                                              

28.11.2012 - 35. den březosti. Maminka střídavě stávkuje v jídle, nechá se krmit, vyjímečně misku vyblíže. Nové granulky již nehledáme, ustojíme to na Wolfsblut Grey Peak Puppy (kozí a koňské masíčko). Jehně, lososa i krůtu nadále odmítá úplně. Dnes se opět dělal kontrolní ultrazvuk, miminka se již čile mrskají, měří kolem 5cm.

19. - 25.11.2012 - divoký týden, tradiční nechutenství maminky a bláznění paničky kolem psí bašty... Matinka by měla od druhé půlky březosti baštit kvalitní miminkovské granulky, kterí jí zajistí zvýšené potřeby živin a energie do porodu a poté na kojení. Pak už budou prckové postupně objevovat stejné papání, jako má maminka a budou baštit postupně spolu. Nojo, ale to nám maminka musela vůbec něco baštit. V období od třetího týdne se totiž roztahuje děloha rostoucími miminky a fenka tak obvykle zažívá nepříjemné období nechuti. Takže se snažíme do vybraných granulek přimíchat něco, co čubince chutná, aby do sebe vůbec něco dostala. Ideálně právě ty granulky, kde je vše ve správném poměru. Na fotkách můžete vidět, jak Cíněnka zvládá "Popelkovské" umění třídění. Granulky si může panička naložit, ona dokonale vysítuje pouze pochutinu určenou ke zatraktivnění celké krmné dávky.... Musím sama uznat, že jsem netušila, že je možné oddělit rozmáčené granule od králičího vývaru, nastrouhané mrkve a na jemno nakrájeného králičího masíčka. Teda naopak, vše to sníst a dokonale ocucané granule nechat nebo vyplivat na podlahu...

19.11.2012 Již po řádné přípravě Cíněnky byl na ultrazvuku odhadnut počet na cca pěti malých strakáčků. Takže pět B-roučků nám od minulé středy dvakrát zvětšilo svou velikost. A jak teď vypadají 26. den můžete vidět na obrázcích níže, opět s vysvětlivkami jako u vrhu A.

1.11.2012 Cíněnka dostala včeličku - vakcínu Eurican Herpes proti obávané herpesviroze (nebezpečné onemocnění štěňátek).

14.11.2012 Jsem sice v plánu neměla dělat sono, ale nějak jsem to psychicky nevydržela. A když člověk ví, že na slušném sonu by už miminka 21. den být vidět mohla, tak do toho prostě jde. Je to hranice, kdy se březost dá určit. A co myslíte? "Měl ho tam":-) Jelikož to opravdu nebylo v plánu, tak nebyla ani Cíněnka připravená - tudíž byla nabaštěná a nebyla čerstvě vyvenčená, takže nám trochu v bříšku stínil bobeček. Že tam malí brouči jsou, vidět bylo, nebylo však možné je spočítat.

25.10.2012 - jsme odpoledne vyrazili směr Krásný Dvůr za Atisem z Luční ulice. S lehkými obavami, zda si předem domluvení snoubenci padnou do oka... Obavy se ukázaly být zcela liché, Cíněnce se Atísek zamlouval tak, že i panička civěla:-) Cíňuch koketovala, krásně si hrála, byla neskutečně milá a než jsme se rozkoukali, bylo "svázáno". Naši "novomanželé" se stejně i rozloučili, ač to již nebylo v plánu:-) Teď už jen čekat, zda miminka opravdu z lásky skutečně budou...

11.10.2012 začala Cíněnka hárat, krycí list byl vystaven a měli jsme ho již doma. Už se jen ladily detaily s páníčky ženicha a volno v práci. Nakonec jsme dle progesteronu určili jako ideální na "svatbu" čtvrtek 25.10.

Září 2012 - rozhodli jsme se, že půjdeme do druhého vrhu - vrhu B a požádali o krycí list se třemi ženichy.

TOPlist