Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vrh C LeaWil

2018 Cipísek nakryl Cisinku z CHotěšovského dvora

4.9.2016 v rámci strakatého setkání Klubová výstava a bonitace. Podorbné povídání u Cíněnky. Výsledledkem je titul V1, CAC (konkurence 6ti psů ve třídě otevřené) a ukončená bonitace. Cipísek se tímto dnem stává chovným psem :-)

2.6.2016 jsem vyrážela k Semilům za jiným účelem než psím. ALe napadlo mě cinknout paníčce Cipíska, jestli by neměli půlhodinky čas na srázek. Předala jsem objednané vodítko a blejskla pár fotek našeho fešného jedináčka.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Cipisek_6_2016_Colens_Caeles_LeaWil

12.11.2015 absolvoval Cipísek spolu s Lestií vyšetření kloubů u MVDr. Čápa. Jeho výsledky jsou excelentní ;-)

DKK 0/0

LP 0/0

k uchovnění tedy zbývá Klubová výstava a bonitace.

Protokoly naleznete v sekci "Uchovnění LeaWiláčci"

 

srpen 2015

Cipulí se s námi zúčastnil Strakaté tramvaje 16.8.2015. V tramvaji se choval vzorně a vůbec si celý výlet užili s paničkou v pohodě. 

  

29.8.2015 jsme udělali hromadný zájezd na Mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi. Ve třídě mladých dostal Cipísek od pana Řehánka V1. 

 

23.5.2015 Cipískova výstavní premiéra a rovnou na mezinárodní výstavě v Litoměřicích. Přihlášený byl jako jediný strakatý kluk. Panička byla značně nervozní, ale myslím, že to zvládli báječně a s krásnými výsledky. Lépe už to dopadnout nemohlo. Cipísek dostal od paní rozhodčí Ovesné Jaroslavy V1, CAJC, BOJ!

 

15.-17.5.2015 se Cipísek jako loňské štěně svezl spolu s Celestií Zli-Rů (taky loňské štěnítko) a mámou Cíněnkou na akci Strakatá štěňata do Dětřichova u Svitav. Vlastně jsme měli na akci 100% účast vrhu C LeaWil :-D Myslím, že si to on i panička náramně užili :-) 

23.4.2015 Cipísek slaví své první narozeniny :-)

tak jsme udělali velké focení v tento významný den...

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Cipisek_23.4.2015/ 

 

26.7.2014 jsme se vypravili za Cipískem na návštěvu - odevzdat PP a trochu si malého mímíska pomuchlat. Kdeže je miminko... krásný veliký kluk z něj roste, nožičky se vytahují, klátivý výrostkový krok, už žádná nemotorná kulička. A kolik věcí už umí, jsou oba s paničkou moooc šikovní. A na Cipulku jsme náležitě pyšní :-) Krásné sobotní dopoledne to bylo. Příjemná procházka podél Jizery Riegrovou stezkou. Cipísek je celá máma, hlavně povahově. Rád se mazlí, čím víc pod sebou má polštářků, tím lépe, louže obchází, z vody nadšený není - pouze na okraj a hodně opatrně:-) Jeho hlavička je ale zase celý tatínek Finn. Dokonalá kopie.

6-7/2014 moc děkujeme paničce Cipíska za fotodokumentaci :-)

   

13.6.2014 Cipísek odešel do nového domova v Semilech. Přejeme hodně štěstí, paničku má naprosto skvělou, věřím, že se bude mít děťátko čtyřnohé báječně a že si spolu užijí spousty legrace :-)

takováto fotečka přišla z nového domova:

červen 2014

již se nám to krátí, za dva týdny nás Cipulka opustí. Socializace v plném proudu, návštěvy a podobně. Trénovali jsme kšírky, nošení v tašce, spaní na gauči a polštářích, na dečce, v pelíšku, na jídelní misce, strakatou spací polohu ovládá již od útlého dětství  :-) Bude z něj i zdatný pomocník v domácnosti.

4.6. třetí odčervení, kontrola vrhu (vše má v pořádku a na svém místě:-)), očipování a vystavení Europasu

8.6. první očkování

           

Nejveselejší byl poslední týden, kdy si panička vzala volno a chodily mazlící tety s pejsky i bez a Cipíse všichni muchlovali. "Teta" Akira si s Cipím moc krásně vyhrála (hnědo-žluto-bílá ČSP).

 

Přijel se podívat i taťka Finn (Flíček z Kraje krkavce). Ze začátku byl trochu rezervovaný a nervozní, Cipíska se trochu i bál, ale pak zjistil, že je s tím malým docela legrace a hráli si taky krásně spolu. Celé rodince to moc slušelo :-)

    

všechny fotky zde : http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vrh_C_1.-7.6.2014/

                           http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vrh_C_LeaWil_8.-11.6.2014/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/VRH_C_LeaWil_12.-13.6.2014_s_Finnem_a_odchod/

videa: Aport na 6. týdnu :-) http://youtu.be/Tw9ZbKgBWRk

          Cipískovi se něco zdá http://youtu.be/UlfxG4f--y8

                Vražda salátu http://youtu.be/a3VkePuIgA4

                Ukecaný Cipísek http://youtu.be/cZXgatXUpW8

                Vychytralý zloděj http://youtu.be/ITTOfP9r8TM

                Hrátky s Akirou http://youtu.be/FM0LNa59v68

                Hrátky s tátou Finnem http://youtu.be/1qgvaLIAcmo

                                           http://youtu.be/X4XdSKthS20

           Odmlouvá tátovi http://youtu.be/_xPbZPeZxNU

    

        

konec května 2014

Jelikož je Cipísek sám, tak by vypuštěn z ohrádky do víru dění domácnosti:-) Navíc je moc hodný, takže není problém ho ohlídat. Nic neničí, všímá si hlavně svých hraček. Cipísek řádí, hraje si sám, s mamkou nebo se "strejdou" Flekym (borderkolie+pointr), lítá po zahradě, baští granulky a učí se poznávat spousty věcí na vlastní kůži, zuby i jazýček...

Jezdí i s paničkou do práce, kde je naprosto vzorný a může si hrát s "tetama" Mystic (stafbulík) a Dalillou (nimibulterier)

21.5. druhé odčervení

               

  

všechny fotečky zde :  http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vrh_C_19.-27.5.2014/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vrh_C_28.-31.5.2014/

videa: likvidace plyšové kostičky http://youtu.be/VjO9tsEfrnc

          maminka luxuje bordel po Cipím http://youtu.be/224oWFF3mZU

          vražda geparda http://youtu.be/-rDcMXZGDy4

               Cipísek baští http://youtu.be/2BgFZjV6J9k 

             mamka dojížďák http://youtu.be/rERYyxQEvkE

 

 

 

 

 

19.5.2014 Cipísek váží 1,75kg, zkouší pít mlíčko z misky, ocucávat pár rozmočených granulí. Zlobí mamku, zápasí se slony, "vraždí" kachnu a vůbec se zdárně vyvíjí jako každý krásný a zdravý strakáček :-) Trochu mu chybí sourozenci, takže se rád tulí k mámě, k hračkám, spí na chlupatém pelíšku. O to více se mu všichni věnujeme, aby mu nic nechybělo.

      

 

zase spousty dalších videí:

hraní s mámou: http://youtu.be/g3TrmQlZIqo

http://youtu.be/aZY5Xk-BZTw

http://youtu.be/7WEAA61hmi0

http://youtu.be/7mnuGeW-lGY

sosání: http://youtu.be/SlCVc3IKF9g

 http://youtu.be/blz8aLOkxx0

http://youtu.be/2AhKx44gPU0

http://youtu.be/sgnT_cYnxDs

http://youtu.be/a6kocyz0XJ8

vražda slona: http://youtu.be/uiPFgTPHbxQ

ochutnávka sloního chobotu: http://youtu.be/0GuaSnh06bM

veškeré fotky 9.5.-18.5.2014: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vrh_C_LeaWil_9.5.-18.5.2014/

 

 

 

 

 

7.5.2014 Slavíme dvoutýdenní "narozky" a slavíme je se vší parádou - otevřením očiček, pokusem o chůzi, prvním odčervením, překonáním kilové hranice a obdržením čísla zápisu (1670) :-)

 

jinak máme samozřejmě za ty dva týdny spousty fotek a videí:

sosání všeho druhu:

http://youtu.be/Ts6VElVwdE4

http://youtu.be/6WB4ScW5KDI

http://youtu.be/mXgfKX9EOHg

http://youtu.be/UCfeA3kTBR0

http://youtu.be/-2Vwgtrq5-k

http://youtu.be/CGbsvel6bm8

http://youtu.be/IFaqU5tJSxs

divoké sny: http://youtu.be/EyHHbbsGnfg

pokus o chůzi: http://youtu.be/U9zHW5LDJoE

http://youtu.be/GxgYVBiejwg

ksichtíky při odčervení: http://youtu.be/fu961xK3nVs

fotky 23.4.-1.5.2014: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vrh_C_LeaWil_23.4._porod_-_1.5.2014/

2.5.-8.5.2014: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vrh_C_LeaWil_2.-8.5.2014/

 

23.4.2014 byl den plný překvapení. Ráno teplota klesla na 36,9°C tak jsem si říkala, že by porod mohl klapnout na 24.4., podle toho, jak teplota ještě klesne večer (v úterý totiž byla teplota ráno 37°C a večer 37,3°C, takže z toho jsme závěry nedělali... přesto dle hesla "být vždy připraven", jsem raději již v pondělí navezla nějaké porodní věci do práce, protože to jsem tam měla mít Cíňu celý den, volno jsme měli od čtvrtka). Lehce jsem znervozněla, když jsme po obědě začali běhat ven častěji, než obvykle den před porodem. A když v 16 hod. začala mít Cíňa porodní bolesti, volala jsem muže na pomoc a rodili jsme přímo v práci na klinice. Cín to tam velmi dobře zná, vybaveni jsme taky byli, takže s tím nebyl problém. 

17:37 se narodil kluk jako buk - 282g.... čekali jsme další... po odchodu placenty se nějak již nic nedělo, takže jsem mamču zrovna zkontrolovala na sonu a opravdu už tam žádná další miminka nebyla. Takže malý Colens Caeles LeaWil je jedináček a bude pěkně rozmazlený :-) Colens Caeles latinsky znamená Nebeský ctitel.

 

13.4.2014 50. den březosti - mamča se ráda vyvaluje

 

mimísci pěkně řádí u mamči v bříšku

http://youtu.be/N3YD_TigfwA

12.4.2014 panička vyrazila na veterinární veletrh.... a přitáhla spousty čtení pro nové páníčky a nějaké vzorečky:-)

24.3.2014 kontrola miminek

15.3.2014 Ač jsem sono plánovala spíše na pondělí 17.3. nějak jsem to psychicky nevydržela a když jsem běžela na pohotovost kvůli jednomu pacientovi do práce, vzala jsem Cíněnku s sebou. Jsouuuuuu tááááám!!:-)

28.2.2014 vakcinace proti herpesviroze

 

A proč používáme pro miminka tohoto vrhu název piškotci? Myslím, že je to jasné:-) Rodiče vrhu C jsou úžasňáci, trpěliví, vycvičení a učenliví.

22.2.2014 krásný den, Finn natěšený, Cíněnka také... Ale nějak se nedaří a všichni začínají být unavení. Tak to vzdáváme, spolehneme se  na jedno krytí a loučíme se. Finn nás jde vyprovodit s paničkou a když se obouváme na chodbě paneláčku, ti dva na to hupnou před výtahem právě před paní sousedkou, která věší za výtahem prádlo na věšák. Jen přiskakujeme obutí/neobutí a chytáme svázané psy. 25 minut dřepění u výtahu na zemi bylo náročných pro všechny zúčastněné:-D a sousedka raději s vykulenýma očima z chodby utekla. Dětičky asi potřebovaly k aktu obecenstvo...

 

21.2.2014 bylo určeno dle progesteronu jako ten ideální den. Přípravy na krytí se podobají vylodění v Normandii. Panička hned ráno aktualizuje navigaci, aby mohlo rovnou z práce vyrazit směr Praha. Ha... zrada.... Navigace vymazala vše, včetně starých map a nové nefungují. Jednání až s Dánskem, ale bohužel se musí do práce a pomoc v podobě opraveného souboru přichází pozdě. No nic, musíme se tedy spolehnout na papír a ukazatele. A doufat, že drahý Logýsek se závadou zvládne cestu do Prahy.

Je to fajn, auto drží, vyzvedáváme páníčka na výstavišti v Letňanech a ten je nám dále již navigací dle papírové mapy až na místo určení. Zabloudili jsme jen jednou:-)

Vítá nás Finn s paničkou, psiska skotačí, Cíněnka je milá, Finn nezkušený, ale díky trpělivosti psí dámy se přeci jen na podruhé podaří a Finn s Cíňou svůj svazek potvrdí svázáním na 15 minut.

Paničky vyplní lejstra o krytí a dohodnou se na překrytí druhý den dopoledne. Odjíždíme přespat do centra.

6.2.2014 Cíněnka začala hárat, tak hodnotíme situaci a musíme proškrtat ženichy. Vzhledem k potížím s autem musíme vynechat Artura, neb je od nás dost daleko (Vysočina). Na řadě je Adamo. Jenže ten úspěšně nakryl Cíninu sestřenku Bětku Vrtichvost z u., takže by to byly 2 příbuzensky velmi podobné vrhy hned po sobě. To není ideální pro chov a budoucnost potomků (budou špatně hledat partnery v době chovnosti). Tak nám zbývá Flíček, který byl na třetím místě kvůli vyššímu Fx (koeficient příbuznosti). Do horní tolerance 12,5% se však vejdeme a toto spojení bude mít lepší vyhlídky než krytí s Adamem. Aby těch komplikcí nebylo málo, tak Flíček se v této době nachází v Přerově - tedy mimo náš dojezd. Ale díky neskutečné obětavosti páníčků, byl dopraven zpět do Prahy, odkud si na chvilku odskočil na dovču na Šumavu, kde všichni čekali na zprávu, kdy bude mít Cíněnka nejvhodnější dny, abychom si všichni dali sraz v Praze:-)

Po různých úvahách a debatách jsme se rozhodli zkusit ještě jeden vrh po Cíněnce. Štěňátka by vyšla konečně krásně na jaro/léto, prckové budou moci vyběhnout na zahradu a vše by mohlo jít trochu lépe než vrhy přes zimu.

Složité bylo rozhodování o budoucích tatíncích. Pro Cíněnku již velký výběr nezbývá. Nakonec byla ale v lednu 2014 vystaven krycí list na tyto pány:

1. Artur z Budějické kotliny

2. Adamo Amorevita

3. Flíček z Kraje krkavce

TOPlist